Berbanski dani na Paliću

berb2017 Tradicionalna manifestacija "Berbanski dani" i ove godine se održava po 28. put 16. i 18. septembra, na Paliću. "Berbanski dani" su tradicionalna palićka manifestacija posvećena završetku radova u voćnjacima i vinogradima. Izložba voća i povrća, izložba i degustacija vina na Velikoj terasi, kao i "Berbanska pijaca", uz izložbu meda, prezentaciju sireva i izložbu cveća i rasadnika, obeležice i ovogodišnje "Berbanske dane". Gastronomsku ponudu obogatiće i „Elit Palić“ sa kotlićima ispred Male Gostione. Posebna atrakcija "Berbanskih dana" je Ceremonijal uvođenja u red novih vitezova vinskog reda "Arena Zabatkiensis". Posle provere vinskog znanja, njima će biti obučene odore vinskih vitezova, dodeljeno barjak vino i svečano će biti proglašeni vinskim vitezovima. Pored toga, biće proglašeni i "Kraljica berbe", odnosno "Pudar (vinar) godine".

Program Berbanskih dana:

Subota 16.9.

– 10:00 – 20:00h Izložba voća i povrća – Velika terasa
– 10:00 – 20:00h Izložba i degustacija vina i rakije – Velika terasa
– 10:00 – 20:00h Berbanska pijaca – ispred Velike terase
– 10:00 – 20:00h Izložba cveća – ispred Velike terase
– 10:00 – 20:00h Izložba medara – ispred Velike terase
– 10:00 – 20:00h Bazar (suveniri, domaća radinost, stari zanati, slatkiši i sl.) – šetalište
– 10:00 – 20:00h Izložba dečijih crteža na temu Berbanski dani – Velika terasa
– 10:00 – 20:00h Izložba organskih proizvoda i izložba udruženja „Ukusi tradicije“ – kod Muzičkog paviljona
– 10:00 – 18:00h Palićki poen – Igra sakupljanja poena za decu i za odrasle (Zoltan Kerestenji i Helga Banvelđi) – ispred Velike terase
– 10:00 – 17:00h Humanitarna akcija Rotary kluba Subotica „Plodovi humanosti“ – kod Ženskog štranda
– 10:00 – 18:00h Izložba sitnih životinja Udruženja odgajivača sitnih životinja Subotice – Parking kod Male gostione
– 10:30 – 17:00h Edukativni dečiji program u jurti – Mesna zajednica Palić – poluostrvo
– 11:00 – 11:30h Nastup KUD Talentum – Velika terasa
– 11:30 – 12:00h Nastup Baletske škole Raičević – Velika terasa
– 12:00 – 12:15h Svečano otvaranje – Velika terasa
– 12:15 – 13:00h Red vitezova vina Arena Zabatkiensis: Proglašenje kraljice berbe, odabir pudara godine, nastup Mešovitog hora gradskog udruženja penzionera Subotice – Adagio i plesne grupe Mon Mirage – Velika terasa
– 13:00 – 15:00h Berbanska Olimpijada u organiziciji “Sportskog Udruženja Olimpia Palić”– ispred Velike terase
– 13:30 – 21:00h Tradicionalni festival folklora “Šokadalom” – KUD “Talentum” – Letnja pozornica
– 15:00-16:00h Proglašenje rezultata: Najlepši poljoprivredni proizvod, najbolja rakija i najbolji džem i sok. Degustacija takmičarskih rakija – Velika terasa
– 16:00 – 18:00h Nastup tamburašog ansambla “Uspomena” – Muzički paviljon
– 18:00 – 20:00h Nastup tamburašog ansambla “Ravnica” – Muzički paviljon

Nedelja 17.9.
– 9:00 – 14:00h Takmičenje u kuvanju goveđeg gulaša u organizaciji „Udruženja zemljoradnika Severne Vojvodine“ – poluostrvo
– 10:00 – 20:00h Izložba voća i povrća – Velika terasa
– 10:00 – 20:00h Izložba i degustacija vina i rakije – Velika terasa
– 10:00 – 20:00h Berbanska pijaca – ispred Velike terase
– 10:00 – 20:00h Izložba cveća – ispred Velike terase
– 10:00 – 20:00h Izložba medara – ispred Velike terase
– 10:00 – 20:00h Bazar (suveniri, domaća radinost, stari zanati, slatkiši i sl.) – šetalište
– 10:00 – 20:00h Izložba dečijih crteža na temu Berbanski dani – Velika terasa
– 10:00 – 20:00h Izložba organskih proizvoda i izložba udruženja „Ukusi tradicije“-kod Muzičkog paviljona
– 10:00 – 18:00h Palićki poen – Igra sakupljanja poena za decu i za odrasle (Zoltan Kerestenji i Helga Banvelđi) – ispred Velike terase
– 10:00 – 12:00h Takmičenje za najbolju domaću tortu i kolače, izložba i degustacija – Velika terasa
– 10:00 – 11:00h Dečija predstava Čipkana priča – Dečje pozorište Subotica
– 11:00 – 12:00h Radionica Malac genijalac
– 10:00 – 18:00h Izložba sitnih životinja Udruženja odgajivača sitnih životinja Subotice – Parking kod Male gostione
– 11:30 – 18:30h Bašta Mašta: Izađi mi na teglu – kuvanje nacionalnih specijaliteta, degustacije, dečiji programi, kulturno-umetnički nastupi, muzički programi – Poluostrvo
– 12:00 – 13:00h Dečiji program Leteća gitara – animator Branimir Rosić
– 15:00 – 15:45h Proglašenje rezultata takmičenja u kuvanju goveđeg gulaša i najbolje domaće torte i kolača – Velika terasa
– 15:30 – 17:00h Berbanske dečije igre – kod Muzičkog paviljona
– 17:00 – 18:00h Tombola za decu – Velika terasa